איך לבנות את הפרופיל המושלם שיביא כמה שיותר פניות עסקיות? / דנה בכר
מאת: דנה בכר | 2021-06-05 10:24:21
איך לבנות את הפרופיל המושלם שיביא כמה שיותר פניות עסקיות? / דנה בכר

 

פתחתם פרופיל בלוח הפרילנסים? מברוק. אבל כדי שזה אשכרה יביא לכם עבודה, צריך גם להשקיע בו. הנה כל מה שרצוי לעשות כדי  להתחיל לקבל שטף של לקוחות ועבודה.

 

אמל;ק: תסתכלו על הפרופיל שלכם מנקודת המבט של המעסיק, של הבן אדם שמחפש פרילנסרים.

איך הייתם בוחרים את הפרילנס המושלם עבור הפרוייקט שלכם? מה הייתם רוצים לראות בפרופיל שלו או שלה? מה היה חשוב לכם לראות?

 

 

    • ספרו על עצמכם בהרחבה אבל אל תאכלו את הראש

מחפשי הפרילנסרים מקבלים בדר״כ לא מעט פניות מספקים שהם לא מכירים. הפרופיל שלכם הוא המקום שבו אתם מוזמנים לספר על עצמכם. לכן, אל תסתפקו במשהו קצר וקורקטי, נצלו את המקום קודם כל כדי לתאר איך תוכלו לתת ערך. ספרו בהרחבה, אך כתבו לעניין. כתבו על הניסיון שלכם, על פרוייקטים מגניבים ומעניינים שלקחתם בהם חלק, אם הייתם שכירים בכירים לפני כן, ציינו זאת ואפשר גם לכתוב על התשוקה והאהבה שלכם למקצוע. זה אף פעם לא מזיק.

 

 

    • תוסיפו תמונה מרשימה וברורה של עצמכם

נכון, זה לא אתר היכרויות אבל החוק שעובד בטינדר, נכון גם פה. אנשים מעדיפים לפנות לכאלה שיש להם תמונה בפרופיל ורצוי תמונה מרשימה, ברורה, וכזו שתשדר את הרצינות והמקצועיות שלכם- ותבטא את מי שאתם. ללא תמונה, הסיכוי שיפנו אליכם הוא אפסי.

 

 

    • תיק עבודות זה מאסט

אתם יכולים לכתוב על עצמכם עוד ועוד אבל בסוף, מה שבאמת מדבר עבורכם הן העבודות שיצרתם לאורך השנים ומרכיבות את תיק העבודות שלכם. לכן, חשוב מאוד להשריע בתיק העבודות, לבחור בקפידה את רק את העבודות הטובות ביותר, כאלה שיבטאו בצורה מדויקת את המקצוענות שלכם. כמה עבודות לשים? לא מעט מדי כי אז יהיה קשה להתרשם וזה גם יוצר רושם כאילו אין לכם הרבה ניסיון, וגם לא יותר מדי עבודות שיטביעו את הקורא בעודף מידע. משהו בין 5 ל-10 עבודות בפרופיל זה מספר טוב. כמובן שניתן להפנות לאתר שלכם בו מחכות עבודות נוספות.

 

 

    • יש המלצות?

שימו את עצמכם בנעלי מגייס הפרילנסר. הוא לא מכיר אתכם ומה שיעזור לו להחליט הן ללא ספק המלצות אובייקטיביות שנכתבו עליכם. כן, המלצות הן המפתח להוכחת עבודה מצויינת. המלצות ייגרמו למציעי העבודה להתרשם מכם בקלות יותר, ולהבין עליכם טיפ טיפה יותר, על מי שאתם, על סגנון העבודה שלכם, על השירות שלכם ועל כמה שאתם מעולים. מומלץ לפרסם המלצות הדומות כמה שיותר לסוג הלקוחות שאתם מחפשים ולהשקיע בתוכן שלהן שייראה אמין וידבר בדיוק למה שהלקוח מחפש.

אופציה זו פתוחה רק עבור מנויי הפרמיום בתשלום של 30 ש״ח בחודש.

 

 

    • רוצים לנעוץ את המכירה? הציעו קופון

הצלחתם לבלוט על פני האחרים, הרשמתם וסקרנתם אבל יחד אתכם, עלו לגמר עוד 2-3 מועמדים. רוצים לקבל יתרון על פניהם? המערכת מאפשרת לכם להציע קופון ללקוחות.  אתם יכולים להציע הנחה, מתנה או כל הטבה אחרת שתגרום ללקוח לבחור דווקא בכם. תזכרו שכולם אוהבים הנחות אך היזהרו שלא לרדת נמוך מדי כדי לא להיראות נואשים.

אופציה זו פתוחה רק עבור מנויי הפרמיום בתשלום של 30 ש״ח בחודש.

 

    • זמן שווה כסף- הרבה כסף!

לקוח המפרסם בלוח, זקוק בדר״כ לפרילנסר מיידי. לרוב, הוא מקבל ביומיים הראשונים לא מעט פניות רלוונטיות ועל כן, בהרבה מקרים הוא לא מתייחס יותר לפניות שמגיעות מאוחר יותר. כן, כל הקודם זוכה. גם פה. לכן, אם המודעה מתאימה לכם, מומלץ לפנות כמה שיותר מהר, מה שיגביר בצורה משמעותית את סיכוייכם לזכות בלקוח. שימו לב, כי לקוחות מנוי הפרמיום מקבלים אפשרות בלעדית לפנות ביומיים הראשונים לכל מודעה. יתרון עצום תמורת 30 ש״ח בחודש.

 

    • בשורה התחתונה- תשקיעו!

לוח הפרילנסים הוא פלטפורמה נהדרת להשיג פרוייקטים ולקוחות אבל כדי שזה יקרה צריך להשקיע.

עוד לפני שמשקיעים כסף במנוי הפרמיום, כדאי להשקיע מחשבה בכתיבה, בתמונה, בתיק העבודות ורק לאחר מכן, לשקול לעשות מנוי במחיר חודשי מגוחך ולקבל אופציות נוספות שישדרגו לכם משמעותית את הפרופיל:

    • מיקום משודרג בלוח עם סמל בעמוד הבית
    • קדימות בלעדית של יומיים בפנייה לכל מודעה בלוח
    • אפשרות להציע קופונים מכירתיים
    • אפשרות לפרסם המלצות על עצמכם

 

את מנוי הפרימיום תוכלו לרכוש ב30 ש"ח לחודש או במחיר שנתי של  300 ש"ח לשנה (הנחה של חודשיים חינם), בלחיצה על הכפתור ״שדרגו למנוי שמביא תוצאות״ בכותרת של כל עמוד.

 

 

 

עוד מאמרים